کسب درامد به دلار با فروش عکس هایی که حتی با گوشی میگیرید

کسب درآمد از شاتر استوک و نقد کردن درآمد حاصل از فروش عکس

شاتر استاک (shutterstock) یک وب سایت ارائه دهنده تصاویر با مضامین مختلف است که کاربران می توانند با پرداخت هزینه، تصاویر مورد نظرشان را خریداری و از آن ها استفاده کنند. علاوه بر امکان خرید عکس از شاتر استاک، امکان فروش عکس در آن نیز وجود دارد و کاربران می توانند تصاویر خود را در آن بارگزاری کرده و در صورت خریداری شدن، درصدی از هزینه آن را دریافت کنند. با ما در ادامه همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته و نحوه کسب درآمد از شاتر استوک را با استفاده از فروش عکس در آن به شما آموزش دهیم. در این نوشته می خوانید :


لینک ثبت نام در صورت پخش احتمالی تبلیغ قبل از رسیدن به صفحه اصلی پس از ۵ ثانیه دکمه زرد رنگ اسکیپ در گوشه بالای صفحه را بزنید )


شاتر استوک همانطور که اشاره شد، شاتر استوک یک سایت یا در واقع یک پایگاه داده قدرتمند در خصوص تصاویر است که شما در آن می توانید هر نوع تصویری را که مد نظرتان است را یافته و از آن استفاده کنید. تصاویر در این سایت با فرمت ها و موضوعات مختلفی وجود دارند. تصاویر وکتور و حتی آیکون های مختلف را نیز می توان در این سایت یافت. دسته بندی های متنوع و بسیار پر تعداد باعث می شود تا هر آنچه که از یک تصویر در ذهن شما قرار دارد را بتوانید در شاتر استوک بیابید. با اینکه بخشی از امکانات این سایت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است، اما بخش بسیار مهمی از آن به صورت اشتراکی بوده و باید برای استفاده از تصاویر، هزینه آن ها پرداخت نمود.البته برخی روش های برای دانلود رایگان عکس از شاتر استوک وجود دارد اما نمی توان عکس لایه باز به صورت رایگان دانلود کرد. لینک ثبت نام در صورت پخش احتمالی تبلیغ قبل از رسیدن به صفحه اصلی پس از ۵ ثانیه دکمه زرد رنگ اسکیپ در گوشه بالای صفحه را بزنید )

هر تصویر بسته به اینکه در چه رده ای دسته بندی شده است، ممکن است هزینه ای متفاوت را داشته باشد. این تصاویر یا توسط عکاسان و گرافیست های خود شاتر استاک تهیه شده و یا توسط کاربران دیگر به شاتر استاک اضافه گردیده است. با فروش عکس در شاتر استوک می توان به درآمد میلیونی رسید! شاتر استاک به کاربران علاقه مند به حوزه عکاسی یا طراحی تصویر این اجازه را می دهد تا بتوانند تصاویر خلق شده توسط خودشان را در این سایت به فروش برسانند و هزینه خوبی را نیز بابت آن دریافت کنند. این قابلیت باعث می شود تا کاربران شاتر استوک در دو دسته خریدار و فروشنده تقسیم بندی شوند که ما در اینجا بیشتر متمرکز روی دسته فروشندگان شاتر استوک خواهیم بود و راه کسب درآمد از شاتر استوک را به شما آموزش خواهیم داد. کسب درآمد از شاتر استوک قبل از اینکه به سراغ ثبت نام پارتنر و مشارکت کننده در شاتر استوک برویم، بهتر است برخی نکات را در رابطه با این روش کسب درآمد به شما گوشزد کنیم.

  • شاتر استاک به کاربران ایرانی سرویس نمی دهد، لذا برای استفاده از آن و یا ثبت نام در آن لازم است که مراحل احراز هویت خود را تغییر داده و از ابزار تغییر دهنده آی پی استفاده کنید.

  • عکس های فروخته شده در شاتر استاک می توانند حتی با قیمتی بیش از 10 میلیون تومان هم به فروش برسند! بسته به عکسی که تهیه می کنید، ممکن است این مبلغ بیشتر هم شود.

  • هزینه فروش تصاویر به صورت درصدی یا به صورت مقداری خاص به ازای هر بار دانلود به حساب شاتر استوک شما واریز خواهد شد و تا تصویر شما دانلود نشود، هزینه ای دریافت نخواهید کرد.

  • حداقل میزان پرداختی شاتر استوک 35 دلار الکترونیکی و 300 دلار حواله بانکی است. یعنی تا موجودی حساب شاتر استوک شما به 35 دلار نرسد، امکان برداشت آن را ندارید.

  • تسویه حساب شاتر استاک معمولا از طریق پی پال، اسکریل و پایونییر خواهد بود و امکان نقد کردن آن به صورت حواله بانکی نیز وجود دارد.

تصاویر بارگزاری شده در شاتر استوک می توانند تا هزاران دلار قیمت داشته باشند! فروش عکس در شاتر استوک برای فروش عکس و کسب درآمد در شاتر استوک اولین کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا یک حساب مشارکت کننده یا Contributor ایجاد کنید. برای این منظور شما می توانید از طریق لینک زیر مستقیما به بخش افتتاح حساب شاتر استاک وارد شده و از این بخش ثبت نام خود را انجام دهید. ساخت حساب شاتر استوک

در صورت پخش احتمالی تبلیغ قبل از رسیدن به صفحه اصلی پس از ۵ ثانیه دکمه زرد رنگ اسکیپ در گوشه بالای صفحه را بزنید )

پس از ساخت حساب و ثبت نام اولیه در شاتر استوک، حال می توانید به بخش پروفایل کاربری خود مراجعه کرده و اولین تصویری که توسط دوربین خود گرفته اید و یا طراحی کرده اید را در این قسمت بارگزاری کنید. سپس می توانید برای تصویر خود یک دسته بندی مشخص تعریف کرده و قیمتی را نیز برای آن تعیین کنید. در این شرایط به ازای هر بار دانلود تصویر شما، مبلغی به عنوان پورسانت به حساب شاتر استاک شما اضافه خواهد شد. فرم ثبت نام به عنوان مشارکت کننده در شاتر استوک پورسانت فروش عکس در شاتر استاک پول درآوردن با شاتر استاک و کسب درآمد از آن بسیار ساده است. تنها باید تصاویر را تهیه کنید که ارزش خرید را داشته باشند. به عبارت ساده تر تصاویری که شما آپلود می کنید، اول از همه باید توسط خود شما طراحی یا ثبت شده باشند و سپس حداقل استانداردهای شاتر استوک رو نیز رعایت کرده باشند. در غیر اینصورت امکان کسب درآمد از شاتر استوک وجود نخواهد داشت و تصاویر شما در این سایت ثبت نخواهند شد. شاتر استاک تنها در ازای دانلود تصویر یا محتوای شما، به شما پول پرداخت می کند. اما مقدار این پرداخت، بستگی به نوع اشتراک کاربری دارد که عکس شما را خریداری می کند.

  • اشتراک ماهانه: به ازای هر دانلود 0.25 دلار

  • بسته های چندتایی با محدودیت حجم: بین 0.81 تا 1.24 دلار

  • بسته های چندتایی بدون محدودیت حجم: بین 1.88 تا 2.85 دلار

  • پرداخت در زمان دانلود: بین 20 تا 30 درصد از کل قیمت تصویر

  • کلیپ های ویدیویی: 30 درصد از کل قیمت کلیپ