کسب درآمد باورنکردنی از یوتیوب بدون نیاز به سرمایه و تجربه به دلار

یوتیوب چیست؟

یوتیوب (به انگلیسی: YouTube) دومین وب‌گاه پرطرفدار دنیا پس از گوگل و پیش از فیس‌بوک و بزرگترین شاخهٔ گوگل است که در نوار ابزار این وب‌گاه دیده می‌شود. یوتیوب معروف‌ترین وب‌گاه بارگذاری و تماشای ویدیو است

یوتیوب که در سال 2005 توسط سه کارمند سابق PayPal شروع به کار کرد، در سال 2006 توسط گوگل خریده شد و بیش از همیشه محبوب شد و مرجع اول کاربران برای تماشای ویدئو شد. افراد محبوب نیز از طریق یوتیوب ویدئوهای خود را با مردم به اشتراک می گذارند. ولی فقط ستاره ها و چهره های محبوب و معروف نیستند که از مزایای یوتیوب استفاده می کنند؛ کاربران عادی که در ابتدا کاملاً گمنام بودند نیز با آپلود ویدئوهای خود در اوقات فراغت توانستند شهرت کسب کنند و حیات حرفه ای خود را بر اساس این وبسایت بنا کنند. یوتیوب وبسایتی برای کسانی است که می خواهند استعدادها، صدا و تصویر خود را با مردم به اشتراک بگذارند و مخاطب خود را جذب کنند.

چگونه از یوتوب کسب درامد کنیم

تبلیغات روی  ویدیو

گوگل برای ویدیو های که از طرف یک شخصی که تو یوتیوب قرار داده می شود اگر محبوبیت اش بیشتر شود و تعداد بازدید بیشتری را به خودش جذب کند تبلیغات روی این ویدیو قرار می دهد معمولا قبل از شروع ویدیو یک تبلیغ ۱۰ ثانیه ای برای شما پخش می شود و شما مجبور به دیدن آن هستید گوگل بخشی از این پول رو به صاحب ویدیو آپلود شده می دهد.برای این کار شما باید حساب یوتیوب خود را برای پذیرش درآمد زایی ثبت کنید، یک حساب کاربری AdSense ایجاد کنید و در زمان آپلود کردن فیلم ها بر روی گزینه درست کلیک کنید.

تبلیغات پولی درست کنید.

زمانی که کانال شما به اندازه خاصی رسید می توانید تبلیغات پولی درست کنید. که درآمدش خیلی زیاد است.

کمک های مالی بازدیدکنندگان

بیشتر سازندگان محتوا بخش اعظمی از درآمدهای حاصل از تبلیغات و سرمایه ساخت ویدیو های خود را از کمک های مالی بازدیدکنندگان خود از طریق پلتفرم Patreon به دست می آورند.

فروش کالا از طریق ویدیو

مراحل کسب درآمد از یوتیوب

ساخت یک حساب در یوتیوب

1- وارد سایت یوتیوب شده و روی گزینه Create Account در قسمت بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

2- در فرم باز شده مشخصات خودتان را وارد کنید.

3- این مرحله خیلی مهمه، از این جهت که اگر در حال حاظر اکانت گوگل نداشته باشید و بخواهید از فرم سمت راستی یک اکانت بسازید از شما درخواست می شود که هویت خودتان را توسط شماره تلفن تایید کنید. که این کار برای کاربران مقیم ایران نیز طبق معمول پشتیبانی نمی شود. اما اگر یک اکانت گوگل از قبل ساخته باشید فقط کافی است نام کاربری و رمزتان را در فرم سمت چپ وارد کنید و اکانت شما ساخته می شود.

خوب حالا با موفقیت اکانت خودمان را در سایت youtube ساختیم.

حالا برای آپلود کردن ویدیو  روی My Videos کلیک کرده و سپس روی Start uploading a video now کلیک کنید.

اگر می خواهید از طریق webcam تان فیلم برداری کنید می توانید روی Record from Webcam کلیک کنید. در غیر این صورت روی Upload video کلیک کنید. در پنجره باز شده کافی است ویدیویی که می خواهید را انتخاب کنید.

بعد از آپلود شدن ویدیو توضیحات مربوط به آن را اضافه کنید. حالا ویدیوی شما آماده مشاهده است.

افزودن محتوا با کیفیت و پر بازدید

بهتر است از فیلم هایی کوتاه استفاده شود و بیشتر موضوعی طنز داشته باشد تا آمار بینندگان شما بالا رود. ((فیلم ها بهتر است از ۱ دقیقه تا ۳ دقیقه باشد)) پیدا کردن مخاطب کلید کسب درآمد شماست هر چه مخاطبان شما بیشتر شوند درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

قبل از شروع به این کار برنامه ریزی اولیه رو انجام بدید. شما باید برای این کار یک کامپیوتر خانگی یا لپ تاب، دوربین فیلمبرداری مناسب، یک میکروفن خوب داشته باشید. حتی میتونید از موبایلی که کیفیت خوبی برای فیلمبرداری داره به جای دوربین فیلمبرداری استفاده کنید. باید بدونید قصد دارید در روز یا هفته چند ویدیو منتشر کنید. برای ساخت ویدیو سناریو داشته باشید. مدت زمان اون رو برنامه ریزی کنید.

توجه: چون ایران توی تحریم است نمی توانید پولی را به دست بیاورید. باید مستر کارت داشته باشید یا فردی در خارج داشته باشید که پول برای او برود.